Jak mówić NIE szefowi i skutecznie negocjować podwyżkę?

Redakcja

14 stycznia, 2024
Nie jest łatwo poprosić o podwyżkę w pracy, ale oto kilka wskazówek, jak to zrobić.
  1. Przemyśl dokładnie swoją wypowiedź. Zastanów się, jakie są Twoje największe zalety. Czego dokładnie oczekujesz? Co możesz zrobić dla firmy? Jaka jest Twoja propozycja wartości? Pomyśl o tematach rozmowy i wartości, jakie dostrzeże w tobie szef.
  2. Pamiętaj, że prośba o podwyżkę nie jest łatwa — wiele osób może się wahać, ale warto spróbować, ponieważ istnieją sposoby, które mogą pomóc Ci uzyskać to, czego chcesz..
  3. Bądź pewny swojej prośby – przygotuj plan działania, w jaki sposób przekonasz osobę lub firmę, że potrzebują kogoś takiego jak Ty z Twoimi umiejętnościami i doświadczeniem.
Eksperci Pigułek Wiedzy podkreślają: asertywność jest ważna, jeśli chodzi o bycie zauważonym i nagradzanym w pracy. Niektórzy ludzie mogą myśleć, że będą postrzegani jako nachalni lub niegrzeczni, ale w rzeczywistości może być odwrotnie. Kiedy jesteś asertywny w pracy, pokazujesz szefowi, jak cenny jesteś dla firmy. Bycie asertywnym może być trudne dla niektórych osób. Oto kilka sposobów bycia asertywnym bez bycia agresywnym oraz bez obrażania innych:
  • Uważaj na ton swojego głosu podczas mówienia.
  • Mów głośno, ale nigdy nie przerywaj innym w trakcie wypowiedzi.

Polecane: