zobacz • zrozum • zastosuj

Spotkania online z ekspertami (live)
Najczęściej zadawane pytania.

Testowa transmisja online

Spotkanie online na żywo polega na przesłaniu wizji oraz fonii przez Internet w czasie rzeczywistym ze studia, w którym nagrywane są Pigułki Wiedzy. Aby transmisja przebiegała płynnie wymagane jest łącze 1Mbps i wtyczka Flash w wersji przynajmniej 10. Jeśli powyższa transmisja testowa wyświetla Ci się poprawnie i płynne, to znaczy, że Twój komputer spełnia wymagania.

Liczba miejsc, umożliwiających oglądanie transmisji jest ograniczona a możliwość uczestnictwa jest dodatkiem dla pierwszych osób, które jeszcze przed premierą zakupią wybrany pakiet Pigułek Wiedzy.

Dostępność miejsc jest widoczna w menu w kolumnie po prawej stronie, po wybraniu konkretnego tematu Pigułek Widzy, tuż pod miniaturą zdjęcia autora. Jeśli nie ma żadnej liczby, to oznacza, że spotkanie już się odbyło.

Transmitowanie sygnału na żywo uruchamia się 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Link do transmisji, przesyłany jest w mailu po zakupie wybranego pakietu Pigułek Wiedzy. Zawarte w mailu odnośniki będą jednocześnie umożliwiały dostęp do finalnie zmontowanych, Pigułek Wiedzy z gotowymi odpowiedziami na pytania w zwięzłej i maksymalnie praktycznej formie.
BONUSY

Podczas spotkań online, na których nagrywane są Pigułki Wiedzy, autorzy zawsze udzielają odpowiedzi na dodatkowe pytania od widzów. Zazwyczaj udaje się odpowiedzieć na 2-3 konkretne pytania jeszcze bardziej rozwijające temat główny Pigułek Wiedzy. Z tych materiałów także przygotowujemy osobne nagrania, które są udostępniane wszystkim, którzy decydują się na zakup wybranych pakietów Pigułek Wiedzy.

Planujemy także udostępnianie wszystkim osobom które zdecydowały się na zakup pakietów zapisu treści Pigułek Wiedzy w postaci transkrypcji tekstowej w PDF oraz ścieżki dźwiękowej w MP3.

Rozwiązania problemów technicznych

  • Dlaczego obraz nie wyświetla się?
    Proszę pobrać aktualną wersję flash playera. Przyczyną może być również ustawienie zapory Windows lub programu antywirusowego, który blokuje sygnał. Dzięki zakładce „Test” na niniejszej stronie internetowej mogą Państwo sprawdzić przed datą transmisji absolutorium czy na Państwa komputerze jest zainstalowana aktualna wersja programu umożliwiająca bezproblemowe oglądanie transmisji.

  • Czy zdarzają się przerwy w transmisji?
    Rzadko, ale zdarzają się. Internet nie daje nigdy stuprocentowej pewności ciągłości sygnału. Staramy się zawsze mieć jakąś alternatywę. Awaryjnie nadajemy przez sieć 3G i korzystamy z zapasowego serwera, co praktycznie eliminuje nam problem przerw.

  • Na moim komputerze obraz się zacina.
    Jedną z przyczyn może być zbyt słabe łącze. Do płynnego odtwarzania potrzeba minimum 1MB/s. Proszę sprawdzić czy inne aplikacje nie korzystają w tym czasie z internetu ograniczając jego przepustowość, w szczególności jeśli korzystają Państwo z sieci WiFi. Przyczyną może być również zbyt słaby komputer. Potrzebna jest moc obliczeniowa do rozkodowania obrazu. Wszystkie parametry transmisji tak ustawiamy aby zapewnić jak największe dotarcie przy możliwie najlepszej jakości obrazu.

Podoba Ci się ta idea?

Podoba Ci się ta idea? Zalajkuj :-)

Aby być na bieżąco, i kliknij

W celu poprawnego działania naszego serwisu i wygody jego użytkowników używamy plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.